Dobry początek to połowa sukcesu 

W profesjonalnej uprawie pieczarek kompost jest stosowany jako naturalne podłoże. Dobrej jakości kompost stanowi podstawę optymalnej uprawy. Limax Substrates  jest ekspertem w dziedzinie podłoża do uprawy pieczarek. Nasza wiedza ekspercka w zakresie podłoża (surowce i jego przygotowanie) oraz procesu uprawy sprawia, że dokładnie wiemy, co jest potrzebne, aby nasze produkty wspomagające witalność były świeże, pełne smaku i substancji odżywczych.

substrates-slider.jpg

Limax Substrates od 2004 roku 

W Polsce w miejscowości Żodyń od 2004 roku przygotowujemy kompost do uprawy pieczarek. Dostarczamy nasze podłoże do uprawy pieczarek polskim przedsiębiorstwom, które uprawiają pieczarki na europejski rynek, a część z nich jest sprzedawana przez Limax. Strategiczna decyzja, aby samemu produkować podłoże do uprawy pieczarek, zaowocowała w Limax Group  wzrostem wiedzy o łańcuchu oraz fachowej wiedzy w zakresie świeżych grzybów.

1000 ton przerośniętego kompostu

W celu wzmocnienia naszej pozycji strategicznej w roku 2018 poszerzyliśmy i ulepszyliśmy naszą produkcję przez budowę systemu bunkrów dla kompostu fazy 1. i nowego kompleksu tuneli dla kompostu fazy 3., które zostały wykonane zgodnie z najnowszymi zdobyczami techniki.

W chwili obecnej tygodniowo wytwarzamy 1000 ton przerośniętego kompostu, który odpowiada 300 000 kg świeżych pieczarek tygodniowo.

 

substrates-contact.jpg